Logotyp

Responsywne Storny WWW (RWD)

 

 

1. Co to jest RWD?


Tajemniczy skrót RWD to nic innego jak dokładne dopasowanie strony i jej rozmiaru do urządzenia, na którym jest wyświetlana. Rozwinięcie angielskiego skrótu to Responsive Web Design. W języku polskim strony takie określane są mianem responsywnych. 
Jak działa responsywność?
Responsywne strony internetowe automatycznie dopasowują się do danego urządzenia. Ich czcionki, obrazki, odstępy są proporcjonalnie zmniejszane lub zwiększane w zależności czy są wyświetlane na smartfonie, tablecie, laptopie czy dużym monitorze. Często też w smartfonach stosuje się dopasowanie do podłużnego, pionowego kształtu ekranu, elementy strony układają się wtedy jak puzzle w innym, bardziej przejrzystym układzie. Strony responsywne zapewniają więc, że nie stracimy klienta przez niepoprawne wyświetlanie strony ponieważ na jakimkolwiek urządzeniu będzie on przeglądał naszą stronę, będzie ona dla niego czytelna i łatwo znajdzie wszystkie niezbędne informacje.

 

2. Jak działamy?


Każdą powierzoną nam stronę projektujemy dopasowując ją tak by była możliwie jak najbardziej czytelna na każdym urządzeniu. Nie musisz się martwić, że twój klient wyświetlając ją na komputerze, tablecie, czy na telefonie straci do niej cierpliwość. Każda responsywna strona WWW, którą tworzymy zapewnia automatyczne dopasowywanie się do urządzeń. Nawigacja i poruszanie się po naszych stronach RWD są bardzo proste i intuicyjne. W mgnieniu oka każdy potencjalny klient znajdzie to czego szuka i jeszcze szybciej zasięgnie po kontakt do ciebie.

 

3. Dlaczego warto posiadać stronę RWD?


Co najważniejsze takie strony wędrują wyżej w wyszukiwarce Google. Strona RWD zawsze będzie czytelna na każdym urządzeniu i będzie można poruszać się na niej z łatwością. Stare, niezaktualizowane strony nie wyświetlają się poprawnie na telefonach czy tabletach, które tak często nasi klienci zabierają w podróż czy na wakacje. Warto zadbać więc o to, by nie zniechęcić klientów do nas naszą beznadziejną stroną internetową. Wszystkie dawniej stworzone strony internetowe powinny być poddane działaniom responsywności. Każda dopasowana strona RWD jest fenomenalna poprzez sposób działania, ponadto popularność takich stron na całym świecie ciągle wzrasta wraz z nowościami jakie nieustannie wprowadzane są na całym globie.

 

4. Sprawdź czy twoja strona jest responsywna:


Google umożliwają testowanie strony pod względem responsywności, wystarczy wejść pod ten adres google.com/webmasters/tools/mobile-friendly, a później wkleić tam link do swojej strony.

Responsywne Witryny

Nasze strony internetowe przyciągają unikatową i ciekawą szatą graficzną. Wykorzystywane przez nas najnowocześniejsze technologie gwarantują, iż zaspokoimy wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

  © 2014 Agencja Reklamy GREEN FROG